Procedury importu

Wybór auta

Wybierz interesujące Cię auto. Możesz zrobić to samodzielnie lub z naszą pomocą określając czy szukany samochód ma być nowy, używany bezwypadkowy lub powypadkowy oraz: markę auta, model, rok itd. TUTAJ znajdziesz krótki poradnik jak samodzielnie szukać interesującego Cię pojazdu.

Weryfikacja auta oraz wstępna wycena

Każdy wybrany przez naszych klientów samochód jest przez nas weryfikowany przed zakupem w bazie danych CARFAX, AUTOCHECK lub EPICVIN pod kątem jego przeszłości. Po wyborze i weryfikacji samochodu przystępujemy do wstępnej wyceny. Następnie klient określa maksymalną kwotę do jakiej będziemy licytować samochód. Pomocne w podjęciu decyzji będzie skorzystanie z naszego kalkulatora kosztów który szacunkowo wyliczy całkowity koszt sprowadzenia samochodu z USA.

Podpisanie umowy oraz wpłata kaucji

Tuż po wybraniu odpowiedniej oferty samochodu kolejnym etapem jest podpisanie umowy, a następnie wpłacenie kaucji  na nasze konto w wysokości 10 % ustalonej kwoty licytacji (jednak nie może być ona niższa niż 1000$). W przypadku, gdy ustalona przez klienta kwota maksymalna zostanie na aukcji przebita i zakup nie dojdzie do skutku lub klient zrezygnuje przed licytacją z zakupu, wtedy do 2 dni roboczych zwracamy w całości wpłacony wcześniej depozyt lub na życzenie klienta przystępujemy do dalszych licytacji.

Płatność za auto

Od momentu otrzymania informacji o wygraniu licytacji, klient jest zobligowany do zapłaty należności za samochód w ciągu następnych 48 godzin. Jest to bardzo ważne z tego względu, że po przekroczeniu tego czasu sprzedawca nalicza dodatkowe opłaty za przetrzymywanie pojazdu.

Transport auta z USA

Po zatwierdzeniu przez dom aukcyjny otrzymania płatności, samochód zostaje odebrany z miejsca aukcji i przetransportowany do najbliższej bazy załadunkowej w porcie w USA, a następnie frachtem morskim przetransportowany do portu w Bremerhaven.

Odprawa celno-skarbowa w Bremerhaven

W imieniu klienta dokonujemy odprawy celnej auta w Niemieckim porcie. Po zakończeniu odprawy celno-skarbowej i uregulowaniu przez klienta związanych z tym opłat, pojazd jest gotowy do odbioru. Na życzenie klienta transportujemy auto do wskazanego miejsca w Polsce lub klient we własnym zakresie odbiera samochód w bazie rozładunkowej niemieckiego portu. Cały proces transportu z USA do Polski zazwyczaj zajmuje około 5-6 tygodni.

  • +48 664 554 469
  • Carwest
  • Kąty 23b
  • woj. podkarpackie
  • 37-100 Łańcut
  • NIP: 8151796484
  • biuro@carwest.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności