Najczęściej zadawane pytania

Jak znaleźć interesujący mnie samochód?

Na naszej stronie w zakładce INFORMACJE, po kliknięciu w „Jak szukać pojazdu?" znajdziesz krótki poradnik jak korzystać z wyszukiwarek na portalach aukcyjnych.

Jaki jest czas oczekiwania na zakupiony w USA samochód?

Zazwyczaj jest to około 5-6 tygodni.

Jakich przeróbek należy dokonać w aucie z USA?

W przypadku samochodów z USA zazwyczaj wymagane jest dokonanie niewielkich przeróbek przed wykonaniem badania technicznego, a mianowicie: w niektórych przypadkach lampy tylne wymagają zmiany barwy kierunkowskazów z czerwonych na pomarańczowe. Często zdarza się, że również potrzebne jest dołożenie światła przeciwmgielnego tylnego. Oświetlenie z przodu w zależności od lampy może być symetryczne co również będzie wymagało przeróbki.

Czym jest Salvage Title?

Salvage Title jest świadectwem szkody na skutek której firma ubezpieczeniowa wystawia taki dokument. Około 90% samochodów po kolizji w USA otrzymuje takie świadectwo.

Czy wszystkie samochody z USA można zarejestrować w Polsce?

Na aukcjach w USA zdarzają się samochody których nie można zarejestrować w Polsce. Są to najczęściej samochody z tytułami własności (Title) typu: „Parts Only”, „Junk”, „Non-Repairable”, „Certificate of Destruction” itd. Jeśli chcemy kupić samochód na części, w takim przypadku zakup jest opłacalny.

Natomiast samochody z tytułami własności typu „Salvage” po wymaganej naprawie i przeglądzie rejestracyjnym jak najbardziej można zarejestrować w Polsce.

Przed przystąpieniem do licytacji nasza firma sprawdza pod tym kątem każdy zgłoszony przez naszych klientów samochód.

Co oznaczają pojęcia na aukcji takie jak: on approval, minimum bid, pure sale?

On approval – po wygraniu licytacji, sprzedawca musi wyrazić zgodę na sprzedaż samochodu za wylicytowaną kwotę.

Minimum bid – kwota minimalna jaka jest ustawiona na aukcji, jeśli nie zostanie przekroczona samochód nie zostanie sprzedany

Pure sale – jest to aukcja bez ceny minimalnej, pojazd zostaje sprzedany osobie która wygrywa licytację

Czy można śledzić przebieg trasy statku po załadowaniu kontenera?

Tak, po zapakowaniu pojazdu do kontenera, wysyłamy naszym klientom tracking number dzięki któremu można śledzić trasę frachtu.

Co oznacza rocznik modelowy?

Rocznik modelowy jest określany na podstawie okresu czasu w którym dany samochód z odpowiednią dla tego modelu specyfikacją był produkowany. Jest to stosowane głównie w celach marketingowych. W dokumentach samochodów z USA wpisywane są roczniki modelowe samochodów zamiast roku produkcji.

  • +48 664 554 469
  • Carwest
  • Kąty 23b
  • woj. podkarpackie
  • 37-100 Łańcut
  • NIP: 8151796484
  • biuro@carwest.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności